Energetyczny świat Smoczych Kul

Submitted by on

Kultowe anime, które zdobyło miliony fanów na całym świecie- Dragonball. Produkcja Akiry Toriyamy, autora takich kreskówek jak dr Slump, Go!Go!Ackman, Lady Red i wielu innych. Jednak najwięcej fanów zaskarbił sobie tworząc postać Goku.

Dragonball jest co najmniej 3 pokoleniową opowieścią o walce dobra ze złem. O ile pierwsza seria Smoczych Kul jest dosyć niewinną zabawą między dziwnym chłopcem o niezwykłej sile (który na domiar złego posiada ogonek, a przy pełni księżyca zmienia się w ogromną małpę) a lokalnymi rzezimieszkami, o tyle już w serii DragonballZ, gdzie Goku, jest już dorosłym mężczyzną, sprawy wyglądają zgoła poważniej. Historia ta ma jednak również bardzo istotną część moralną-najważniejsze jest by walczyć w słusznej sprawie i zawsze stawać w obronie przyjaciół i bliskich. Tyle można powiedzieć o tej kreskówce w skrócie, ale zastanówmy się co czyni Dragonballa tak znaną i lubianą produkcją.

Historia rozpoczyna się od spotkania głównego bohatera Goku z młodą dziewczyną- Bulmą, która jest w trakcie poszukiwania smoczych kul- 7 magicznych atrybutów, które zebrane razem, są w stanie spełnić każde marzenie. A o czym może marzyć młoda samotna dziewczyna? Oczywiście o wspaniałej miłości do księcia z bajki. Kiedy Bulma zauważa, że ten mały dziwny chłopiec z ogonkiem posiada niesamowitą siłę, postanawia zabrać chłopaka ze sobą w roli ochroniarza. I tak właśnie rozpoczęła się owa historia, przepełniona całą masą komicznych sytuacji, walk, przebiegłych intryg i wielu bardziej, lub mniej dziwnych bohaterów. W międzyczasie do Bulmy i Goku przyłącza się coraz większe grono osób chcących skorzystać z magicznej mocy smoczych kul i tak tworzy się niesamowita drużyna przyjaciół, gotowa skoczyć za sobą w ogień.
Bardzo ważnym elementem tego anime są sztuki walki. Co jakiś czas w serii pojawia się ogólnoświatowy turniej, w którym oczywiście biorą udział nasi bohaterowie (ci co umieją walczyć), prześcigając się w coraz to nowszych technikach walk. Tym sposobem, pod koniec pierwszej serii Dragonballa, nasz bohater
Goku mierzy się w finale z przesiąkniętym rządzą zemsty Picollo. W trakcie tych rozgrywek dzieje się wiele, życie świata wisi na włosku, bo zielony przeciwnik naszego bohatera nie zamierza zadawalać się tylko wygraną, a pragnie zniszczyć świat. Finał tej walki jest fascynujący i warto zaznajomić się z całą serią.

Goku w kolejnej sadze Dragonball Z, ma już żonę i syna Gohana i z pozoru wiedzie stateczne i sielankowe życie. Do czasu. Ta seria obfituje we wrogów nadlatujących z kosmosu. I tym sposobem na świecie pojawia się Raditz- rodzony brat Goku z planety Vegeta. Nasz bohater od początku opowieści wzbudzał pewną sensację za sprawą posiadanego ogonka, który też był szybko powiązany z jego nagłymi zmianami w ogromną małpę, kiedy tylko spojrzał na księżyc w pełni. W pierwszej serii jednak Goku został pozbawiony swojego ogonka i tym sposobem nie przechodził już problematycznej transformacji. Okazuje się, że Son Goku, tak naprawdę nie urodził się na Ziemi a na planecie zwanej Vegeta i został wysłany na błękitny glob w celu zniszczenia na nim życia po to by jego pobratymcy mogli sprzedać planetę innym. Szczęśliwym dla ziemian zbiegiem okoliczności, po wylądowaniu Goku mocno uderzył się w głowę, co spowodowało u niego nagłą utratę pamięci. Raditz wykazuje mocne zdziwienie, że jego brat nie poradził sobie z tak prostą misją i przybył dokończyć dzieła.

Tak rozpoczyna się niesamowicie energetyczna, pełna zjawiskowych walk i emocji seria DragonballZ, która nie raz nas zaskoczy obrotem spraw.

Comments are closed.