Najpiękniejsze bajki animowane ostatnich lat.

Submitted by on

Któż z Nas, dorosłych, nie zachwycał się kiedyś bajkami? Jako dziecko chyba każdy lubił oglądać bajki. Ale bajek, które oglądało się za czasów dzieciństwa dzisiejszych dziadków i babć nie można porównać do tych, które można było zobaczyć w kinach w latach osiemdziesiątych. Bo oto wtedy zaczęły się pojawiać bajki animowane, w których bohaterowie wyglądali jak żywi. Niepodzielnie w świecie bajek rządzą od lat dwie wytwórnie, ale to właśnie bajki Disneya kojarzą się z doskonałej jakości animacjami, które zapierały dech w piersiach. Jako, że autor tego artykułu też należy do grona dzisiejszych trzydziestolatków, to przypomnimy w nim najpiękniejsze bajki Disneya od lat dziewięćdziesiątych właśnie A jest co wspominać, bo sama wytwórnia Disneya od animacji stworzyła od lat czterdziestych ponad 200 różnych pełnometrażowych bajek.

Największe wrażenie na widzach w latach osiemdziesiątych zrobiły bajki Disneya , takie jak „Mysi Detektyw” czy Kto wrobił królika Rogera”. Dość śmieszne historie, które już w tamtych czasach zachwycały realnością animacji i świetną fabułą. Bajki te co prawda nie zrobiły wielkiej oglądalności, ale na pewno każdy, kto je zobaczył wspominał je z uśmiechem na ustach. Jednak prawdziwie fantastyczne animacje i bajki, które zapierały dech w piersiach pojawiły się na ekranach polskich kin w latach dziewięćdziesiątych. Oczywiście z pięknym polskim dubbingiem, który również zachwycał idealnie dopasowaną barwą głosu do konkretnych postaci. Długa jest lista bajek, który zachwyciły wszystkich. Najlepsze i najpiękniejsze bajki Disneya z lat dziewięćdziesiątych to jednak „Piękna i Bestia”, „Król Lew” , „Pocahontas” i na pewno „Dzwonnik z Notre Dame”. Gdyby jednak musieć wskazać jedną i najważniejszą z tych bajek to na pewno ta o królu zwierząt. „Król Lew” zrobił ogromne wrażenie na dzieciach z lat dziewięćdziesiątych, a kina zanotowały wtedy prawdziwe rekordy frekwencji.

Dzisiaj wszyscy kochają bajki Disneya. Bez wątpienia, zarówno dzieci jak i dorośli lubią obejrzeć piękną bajkę z ciekawą fabułą. Każda bajka, która wyszła z tej wytwórni zawsze powoduje kolejki przed kinowymi kasami. To jest bez wątpienia fenomen, jak pięknie i realistycznie może wyglądać dzisiaj grafika w bajce. Wspomnieliśmy o najlepszych bajkach lat dziewięćdziesiątych. Ale po roku 2000 również nie brakowało fenomenalnych animacji. Nie jedna z nich przejdzie do historii, a większość została w sercach i pamięci widzów, zarówno tych dorosłych jak i najmłodszych. Nie trzeba być dzieckiem, żeby znać takie bajki Disneya jak: „Potwory i Spółka”, „Lilo i Stich”, „Kurczak Mały” i stworzoną na podstawie pięknej bajki Dickensa – Opowieść Wigilijną. Osobiście zachwyciła nas ta ostatnia, która potrafiła dotrzeć swoją animacją dosłownie w głąb ludzkiej duszy.

Z najnowszych dzieł Disneya najciekawiej prezentowały się bajki takie jak: „Ralph Demolka” i „Kraina Lodu”. Zwłaszcza ta druga, w której pokazano prawdziwie mroźny krajobraz idealnie pasujący do czarnego charakteru z bajki. Pamiętajmy, że bajki Disneya to również cała seria bajek o Kubusiu Puchatku oraz Myszce Miki i jej przyjaciołach. Tak więc naprawdę wielkie uznanie dla twórców animacji ze studia Walta Disneya. Świetna praca, która uszczęśliwia kolejne pokolenia.

Comments are closed.