Pluto i świat i świat Walta Disneya

Submitted by on

Walter Elias „Walt” Disney to twórca najbardziej rozpoznawalnych postaci bajkowych na świecie i rewolucjonistą bajkowego świata filmowego. Zdobył największą liczbę statuetek Oskara, założył pierwszy Disneyland i stworzył największą korporację mediową na świecie. Stworzył wiele postaci, które są niezapomniane. Należy do nich Myszka Miki ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Pluto, Kaczor Donald i jego trzech siostrzeńców oraz Sknerus.

Te ostatnie postacie, to rodzina kaczek, która jest dość liczna. Jest w niej Kaczor, który próbuje sobie poradzić z wciąż dokuczającymi mu bratankami oraz jego wuj – Skenrus. To postać, która ciężką pracą doszła do znacznego majątku, ale teraz ten majątek przysłania jej wszystko.

Charakterystyczną postacią świata Disney’a jest również Goofy. To pomocny i oddany przyjaciel, jednak ze względu na swoją naiwność często wpada w drobne tarapaty. To czarny pies o charakterystycznych dużych oczach i długich uszach. Ma też charakterystyczny stój – w który jest zawsze ubrany, tak jak i inne postaci Walta Disneya. To zielony kapelusz, pomarańczowy sweter oraz ciemne spodnie i bezrękawnik. Nosi również zawsze białe rękawiczki.

Ciekawostką opowieści ze świata Walta Disneya jest fakt, że zarówno Kaczor Donald, jak i jego przyjaciel Goofy, potrafią zamienić się w superbohaterów. Goofy’iemu udaje się to dzięki orzeszkom, Kaczorowi – za pomocą specjalnego stroju, w który się przebiera chcąc ukryć swoją tożsamość.

Myszka Miki jest najlepszym przyjacielem Kaczora Donalda i Goofy’ego. To postać, której głosu udzielił osobiście Walt Disney. Przysporzyła mu ona Oscara. Stworzył ją, ponieważ odebrano mu prawa do innej postaci, stworzonej w latach dwudziestych dla Universal Studios.

Myszka Miki bardzo często przeżywa swoje przygody w obecności przyjacielskiego psa o imieniu Pluto. Ten często wpada w tarapaty i wprowadza w nie swojego pana, ale oczywiście oboje wychodzą z nich zawsze zwycięsko.

Pies Pluto wzbudza sympatię już od pierwszego spojrzenia. To typowy mieszaniec, ma sierść o pomarańczowym kolorze i charakterystyczne czarne uszy. Według niektórych przypomina psa rasy Bloodhound, czasem jednak mówi się w bajce, że jest owczarkiem, bliżej mu jednak do przedstawiciela tej pierwszej rasy.

Co ciekawe imię Pluto nie bez przyczyny przypomina planetę karłowatą Pluton. Gdy została ona odkryta (właśnie przez Amerykanów) i uznana wtedy jeszcze za pełnoprawną planetę, studio Walta Disneya postanowiło uczcić to amerykańskie, doniosłe odkrycie.

Pies Pluto nie jest szczególnie bystrym zwierzęciem, ale ma dużo szczęścia. Dość często dotykają go kłopoty, jednak wychodzi z nich obronną ręką, a w sytuacjach kryzysowych potrafi się wykazać prawdziwą odwagą. Pluto ma czasem słabość do płci przeciwnej i podkochuje się w Dinah.

Kreskówki z poczciwym psem Pluto w roli głównej pojawiały się od 1932 roku i było ich co najmniej pięćdziesiąt. Występuje on również jako postać wielu kreskówek z Myszką Miki, bo jest jej nieodłącznym przyjacielem. Poza tym występuje w komiksach.

Comments are closed.