Śmiech podczas bajki to samo zdrowie.

Submitted by on

Jedno z najczęściej cytowanych powiedzeń mówi, że śmiech to zdrowie. To rzecz jasna najprawdziwsza z prawd. Ale śmiech podczas oglądania bajki to zdrowie podwójne. Każdy rodzic, który lubi oglądać bajki ze swoimi pociechami wie, jak zdrowo jest się z takiej bajki szczerze pośmiać. I mało tego, że sam śmiech z bajki powoduje pozytywne skutki zdrowotne, to jeszcze śmiech ze śmiechu Naszych pociech może poprawić te skutki jeszcze bardziej. Jednak tak na poważnie. Chcielibyśmy Was – drodzy rodzice – namówić do puszczania dzieciom śmiesznych bajek. Chcielibyśmy też zaproponować, aby takie właśnie śmieszne bajki, oglądać razem z dziećmi. Bo taka interakcja z Waszymi pociechami ma dla Was tylko i wyłącznie pozytywny wymiar. Nie tylko w kontekście zdrowia, ale również integracji i zabawy z dziećmi. Patrząc z nimi wspólnie na bajki poświęcacie im czas nie marnując jednocześnie dużej energii. Jeśli jest to robione z umiarem, to wspólne oglądanie bajek sprawia, że rodzice mają chwilę relaksu będącą jednocześnie czasem poświęconym dzieciom właśnie.

Ale jeśli szukacie pomysłu na wspólny seans to koniecznie wybierajcie tylko śmieszne bajki. No bo powiedzcie sami, jak często udaje Wam się Wasze dziecko rozśmieszyć tak, że aż do łez. Tak szczerze i mocno rozśmieszyć? No właśnie, nie zawsze się to udaje, a czasem nawet rzadko. Ale to nie Wasza wina, bo dzieci czasem trudno jest rozśmieszyć, zwłaszcza, kiedy nie możemy używać w tym celu gilgotania. Ale wierzcie Nam na słowo, że wyjątkową łatwość w rozśmieszaniu mają właśnie bajki. Nawet najgłupsze z Naszego punktu widzenia akcje w bajkach dla Naszych pociech mogą być szalenie śmieszne. A przypominamy raz jeszcze, że śmieszne bajki to zdrowe bajki.

Zatem, drodzy rodzice, może warto zaprosić Wasze pociechy przynajmniej raz w tygodniu do kina właśnie na jakąś śmieszną bajkę? Przecież w dzisiejszych repertuarach seansów z łatwością znajdziemy śmieszne bajki, które spodobają się każdemu dziecku w każdym wieku. W każdej chwili można iść na jakiś animowany film dla dzieci i przy okazji świetnie się bawić. A bardzo często jest tak, że z animowanej bajki w kinie wychodzą uśmiechnięte zarówno dzieci jak i rodzice. Zwłaszcza jak na sali kinowej jest zdecydowana przewaga dzieci to dorośli biorą z nich przykład i śmieją się w tych samych momentach. Z czasem nawet udawany i wymuszony śmiech zamieni się w prawdziwy.

W ostatnich latach wiele bajek można określić, jako śmieszne bajki, dlatego jeśli kino nie jest najlepszym pomysłem, to bajki zawsze można oglądać w domowym zaciszu przed telewizorem po prostu. W kinie na pewno wszystkie śmieszne bajki wyglądają jeszcze śmieszniej, ale niestety ceny biletów do kina już takie śmieszne nie są. Dlatego z powodzeniem można puścić dziecku bajkę wypożyczoną na płycie DVD albo wykupioną w którymś z serwisów VOD. Warto też wiedzieć, że spora część bajek animowanych w polskim języku dostępnych jest w Internecie. Dlatego możliwości jest wiele, żeby puścić dziecku śmieszną bajkę. Bo przypomnijmy raz jeszcze na koniec, że dla dziecka śmiech to nie tylko prawdziwe szczęście ale również prawdziwe zdrowie.

Comments are closed.