Szalony sukces Animków

Submitted by on

Produkcje animowane, jakie wyniosły wytwórnię Warner Bross na piedestał w kategorii filmów animowanych, stanowią bez wątpienia Zwariowane Melodie, czyli w oryginale Looney Tunes. Królik Baks, Kaczor Daffy, Kojot i Struś Pędziwiatr, Sylwester i Tweety i wiele innych, stanowią dzisiaj kanon postaci uwielbianych przez dzieci.

Założeniem Zwariowanych Melodii było kilka krótkometrażowych animacji z różnymi bohaterami, przepełnionymi wieloma gagami, sytuacjami komicznymi i zabawnymi dialogami. Najczęściej w tych produkcjach występował Królik Baks, którego odwiecznym wrogiem był zabawny myśliwy Elmer. Często pojawiał się również Kaczor Daffy, wiecznie sepleniący, trochę nerwowy i wybuchowy, w niektórych odcinkach silnie rywalizujący z Baksem.

Wśród znanych i lubianych postaci Looney Tunes, występuje również Elwirka, słodka dziewczynka, bardzo kochająca wszystkie zwierzątka występujące w krótkich seriach Zwariowanych Melodii. Królik Baks i Kaczor Daffy, często padają ofiarą miłości Elwirki, która pragnie ich ściskać i ściskać i ściskać, używając do tego nieodkrytych pokładów siły i energii.

Na kanwie Zwariowanych Melodii powstało wiele innych produkcji. Między innymi Animki (w angielskiej wersji Tiny Toones), w której nasi bohaterowie przedstawieni są jako o wiele młodsze wersje. W ten sposób Królik Baks, staje się Królikiem Kiniem i to on prowadzi całe animkowe show wraz z przyjaciółką Kinią. Jest to produkcja skierowana teoretycznie do młodszej publiczności, jednak dosyć szybko zaskarbiła sobie fanów wśród starszej audiencji, być może ze względu na bijącą po oczach słodycz tytułowych bohaterów.

Omawiając produkcje powstałe na podstawie Zwariowanych Melodii nie można zapomnieć o najważniejszej produkcji kinowej, w której wystąpiły takie gwiazdy jak Michael Jordan, Bill Murray czy Charles Barkley w filmie „Kosmiczny Mecz” („Space Jam”), w której Królik Baks i przyjaciele muszą zmierzyć się w meczu koszykówki z przybyszami z kosmosu, w czym pomóc im ma między innymi gwiazda NBA- Michael Jordan. Jak się można domyśleć, w filmie również pojawia się bardzo wiele zabawnych sytuacji, przeplatanych jednak z różnymi dramatycznymi wątkami.
Kosmiczny mecz nie jest jedyną produkcją Warner Bross łączącą świat Animków ze światem rzeczywistym. Po dosyć sporym sukcesie filmu, wytwórnia postanowiła iść za ciosem i stworzyć „Looney Tunes znowu w akcji”(Looney Tunes back In action), gdzie głównymi bohaterami są oczywiście niezmiennie
Królik Baks i Kaczor Daffy, którym ze świata regularnego, towarzyszą między innymi Brendan Fraser i Jenna Elfman. Ta produkcja nie osiągnęła już tak dużego sukcesu jak poprzednia, jednak stanowi nie lada gratkę dla oddanych fanów Zwariowanych Melodii.

W Internecie chodzą plotki, że Królik Baks wraz z innymi bohaterami mają wrócić na ekrany kin w kolejnej produkcji łączącej świat Animków z grą aktorską. Oficjalnego potwierdzenia tego faktu jeszcze nie ma, ale fani Zwariowanych Melodii już zacierają ręce na nadchodzącą produkcję.

Jako, że bohaterowie Looney Tunes, zostali pokochani przez miliony dzieciaków na całym świecie i niezmiennie od ponad 86 lat, wytwórnia Warner Bross stara się by o jej bohaterach cały czas było głośno. W związku z tym powstaje bardzo wiele nowych produkcji, gadżetów, gier i ubranek z wizerunkami ukochanych bohaterów, z tytułu, których studio zbiera corocznie miliony dolarów tantiem.

Zwariowane Melodie można śmiało polecać osobom właściwie w każdym wieku. W produkcji tej znajdziemy coś miłego dla każdej grupy odbiorców.

Comments are closed.