Staranne badania nad znaczeniem bajki

Submitted by on

Związek między rozwo0jem twórczej wyobraźni i czytaniem baśni jest znacznie silniejszy niż wielu ludzi zdaje sobie sprawę. Baśnie to coś więcej niż zabawne historie dla dzieci. Często mają ukryty sens. Pod wieloma względami bajka jest podobna do tajnego kodu, który może zostać złamany jedynie przez staranne badania i szczegółową analizę wszystkich funkcji.


Analiza dogłębna incydentów zaistniałych w bajce może okazać się pouczająca i produktywna. Nie tylko ten proces pozwoli Ci odkryć ukryty sens baśni, Twoje wysiłki zostaną nagrodzone przez niezwykłą poprawę swojej zdolności do myślenia bardziej kreatywnie.


Będziesz także rozwijać zdolności do patrzenia na różne sytuacje z zupełnie innej, znacznie bardziej pomysłowej perspektywy – co prowadzi do znalezienia innowacyjnych rozwiązań dla różnych problemów.

Są to konkretne korzyści i doświadczenia, kiedy zrobisz szczegółową skrupulatną analizę każdego incydentu w bajce, nieważne jak błaha i nieistotna mogłoby się wydawać.


Ta niezwykła technika analizowania bajek w celu zwiększenia mocy twórczej, zawdzięcza pochodzenie z teorii opracowanych przez Junga i Freuda. Obaj psycholodzy zbadali temat baśni i mitów na dużej głębokości. Jung wykonał specjalne odniesienie do baśni jako wskazanie potencjału twórczego człowieka.


Można uznać tę technikę tak samo opłacalną jak samo zwiększanie swojej twórczej mocy. Dlatego warto poświęcić chwilę na eksperymentowanie i korzystanie z tej niezwykłej techniki.
Warto spróbować dokonać szczegółowej analizy.


Podczas analizy incydentów w historii w szczegółach, zdasz sobie sprawę, że słoma zamieniona w złoto nie jest to nadprzyrodzona moc. To nie jest przeznaczone do oznaczania magicznej zdolności. Jest symbolem wyjątkowej umiejętności w połączeniu z mocą kreatywności.


Otwórz dowolną książkę pełną popularnych bajek i przeczytaj wybraną bajkę, będziesz z tego cieszył się jak dziecko – ponownie. Tym razem jednak musisz to zrobić bardzo ostrożnie. Zbadaj każdy incydent i szczegóły, jak podczas czytania kryminału. Poszukaj ukrytych wskazówek.


Po przeczytaniu bajki koncentruj się na pewnych zdarzeniach. Oprócz psychicznego badania każdego aspektu tej bajki – ze wszystkich kątów, istnieją ważne wnioski na przyszłość. Sytuacje muszą być oglądane z zupełnie innej perspektywy, aby zrozumieć ich prawdziwe znaczenie. Dopiero wtedy będzie można dotrzeć do najbardziej odpowiedniego rozwiązania problemu. Poznacie najbardziej odpowiednią drogę rozwiązania. Będziesz mógł korzystać z najpotężniejszych środków jakie masz do swojej dyspozycji – swojej twórczej wyobraźni.

Leave a Comment